17 Май, 2026

Утре в 13.00 часа тестват BG-Alert

Утре в 13.00 часа тестват BG-Alert

На 17 октомври, четвъртък, в продължение на половин час – от 13 до 13.30 часа, ще бъде направена проверка на техническото състояние на системата за ранно предупреждение и оповестяване BG-Alert.

Съобщение ще бъде разпространено до мобилни телефони на територията на цялата страна, с текст на български и английски език. Получаването на съобщението ще бъде еднократно, съпроводено от специфичен звук и/или вибрация.

Припомняме, че националният тест на системата беше отложен на 1 октомври заради ситуацията в Близкия изток, пише bTV. Властите искаха да избегнат допълнително напрежение сред гражданите.

Тестовите съобщения от BG-Alert подлежат на управление и могат да бъдат активирани/деактивирани от потребителите.

Подробна информация за настройка на Вашето устройство може да намерите ТУК.

Сподели:

Коментари (0)

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

Старшият експерт от „Фонд за дивата природа“ (WWF) Александър Дуцов препоръча в подобни райони хората да не се движат сами, да бъдат в група и да вдигат шум, за да не изненадват дивите животни и да намаляват риска от среща

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел  “Дерманци“

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел “Дерманци“

Това създава предпоставки за опасни ситуации и риск за пътуващите. Към момента липсва официална информация от АПИ или МВР дали е започнала проверка по случая

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Посетителите имат възможност да наблюдават с бинокъл живеещите във волиерата на Софийския зоопарк белоглави и черни лешояди, в 12:00 ч. се проведе демонстрационно хранене на птиците