Скулпторът Велислав Минеков, част от така нареченото „Отровно трио”, обяви, че се отказва да участва на предстоящите избори като кандидат за народен представител. И няма да се обвързва с политическа партия или гражданско сдружение.
„Възнамерявам да застана и да подкрепям всички граждани и политически партии пожелали промяна в държавата ни с изключение на крайни националисти, хомофоби, расисти и любители на диктатури”, изтъква Минеков.
Ето и пълния текст на декларацията му, публикувана във фейсбук:
„Чета с отвращение декларации и обидни коментари между хора живеещи с лековато желание за промяна на политическото статукво.
Да обединиш маргинали и простаци е лесно, да убедиш разумните в общо дело е трудно занятие, в България винаги това е бил експеримент с тъжен край.
Виждам, свободата на словото остана единствено в мрежата. Бедата е, когато от тази тъжна свобода се възползват конспиратори, глуповати дейци на обсебения разум и маниакални персони живеещи със самочувствието на „водачи“ с обществено значение. Предпочитам да принадлежа към нормалните, трудно дело …
С оглед на всичко, което се изговори по мой адрес съм длъжен да споделя моето мнение.
Във връзка с предстоящите избори не възнамерявам да бъда кандидат за народен представител. Съответно няма да бъда кандидат на политическа партия или гражданска организация.
Не заставам в подкрепа на определена партия, партиен лидер, частично политическо обединение или гражданско движение.
Възнамерявам да застана и да подкрепям всички граждани и политически партии пожелали промяна в държавата ни с изключение на крайни националисти, хомофоби, расисти и любители на диктатури.
Моите цели са целите, които декларирахме в първия ден на протеста. Единствено и само ще бъда част от една обединена общност застанала с действия и намерения за премахване на превзелите ни мутри и управляващи мафиоти. Нищо повече от това.
Честита Нова година с пожелание за нова държава, действителна демокрация и достойно бъдеще.”
България
Велислав Минеков: Няма да участвам на изборите за народен представител, предпочитам да принадлежа към нормалните
![Велислав Минеков: Няма да участвам на изборите за народен представител, предпочитам да принадлежа към нормалните](/static/downloads/uploads/Images_3/V/velislav_minekov.jpg)
Велислав Минеков
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"