31 Март, 2026

Военната помощ за Украйна и хартиената бюлетина са в седмичната програма на НС

Военната помощ за Украйна и хартиената бюлетина са в седмичната програма на НС

В седмичната програма на Народното събрание влизат проекторешение за предоставяне на военна помощ за Украйна и връщането на хартиената бюлетина като възможност да се гласува на избори, съобщи БНР. Депутатите предвиждат и изслушване на министъра на енергетиката Росен Христов.

На днешното пленарно заседание депутатите ще разгледат промените в парламентарния правилник, част от които предвиждат, че решенията в пленарната зала ще се взимат при облекчен режим, като необходимият брой гласове за приемане на законопроект ще се определя от броя на народните представители, регистрирани при последната проверка на кворума.

Предвидено е и изслушване на здравния министър Асен Меджидиев по искане на "Възраждане".

Очаква се в четвъртък депутатите да разгледат проекторешенията на "Демократична България" и ГЕРБ за предоставяне на военна помощ на Украйна и да изслушат служебния министър на енергетиката Росен Христов за доставките на газ в България от края на април досега.

В петък ще бъдат разгледани на първо четене промени в Изборния кодекс. Предложението на БСП е избирателят да има възможност да решава как да гласува – машинно или с хартиена бюлетина, а от "Демократична България" предлагат в ЦИК да бъде създадено специално звено за управление на машинното и електронното гласуване.
Сподели:

Коментари (0)

Сибиха разкри пред Нейнски архиви за историческите връзки между България и Украйна

Сибиха разкри пред Нейнски архиви за историческите връзки между България и Украйна

Сред показаните документи е и Брест-Литовския мирен договор, с който Русия обявява пред България, Германия, Австро-Унгария и Османската империя, че е загубила Първата световна война

Тревожен доклад: България сред петте "най-завладени държави", руши демокрацията в ЕС

Тревожен доклад: България сред петте "най-завладени държави", руши демокрацията в ЕС

Доклад на „Liberties“ за 2026 г. поставя страната ни редом до Хърватия, Унгария, Италия и Словакия, които имат най-сериозни проблеми с върховенството на закона, медийната свобода и независимостта на съдебната система

Друго си е договор с „Боташ“ за 17 години

Друго си е договор с „Боташ“ за 17 години

Радев е проблем за националната сигурност, за него няма добро и зло