13 Януари, 2026

Звездите от Продължаваме промяната с принос в брандирането на нахалството, шмекерството и непукизма като добродетели

Звездите от Продължаваме промяната  с принос в брандирането на нахалството, шмекерството и непукизма като добродетели

Ваня Караганева - калинка на промяната

Юлиана Методиева
 
Шефът на младите, ведрите и усмихнатите, бъдещият министър-председател на България, е назначил Ваня Караганева за втори директор на ДКК единствено заради усмивката й! Няма никакво съмнение в това ако се погледне съобщението от днес на многострадалната консолидационна компания. Че каква друга видима причина Кирил Петков да сложи толкова 
неподозирано неадекватен човек е,  освен тази – усмихвай се, Let’s the Sun shine, животът е прекрасен. Бедна ни е фантазията как той в бъдеще време 

ще менажира човешкия ресурс за кабинета на Промяната

 Краткият отговор на "как" е: с импровизации и интуиция. Дългият отговор отвежда към Дондуков 2. Там стратегът Александър Маринов по никакъв начин не пречи на палавите импровизации на Харвардския възпитаник. Даже напротив. Окуражава ги, защото главното е да се изкорени завинаги моделът „Борисов“ прочут с тъпите си калинки в бордове, министри и зам. министърки.

В обстановката на икономическата ледена пързалка, в която ха наляво, ха надясно, бъдещият ни министър-председател се готви да пързаля бизнеса, данъците и енергетиката, той изглежда ще го играе прочутият маг Давид Коперфилд. Симпатично е и радва предколедно душата. Затова звучи дребнаво да се ядосваме на факта, че лейди Караганева е стартирала трудовите си отношения в консолидационната компания 

в нарушение на Търговския закон

 Нали вече го гледахме този филм когато Кирил Петков стана министър на икономиката в служебния кабинет на Румен Радев без Канада да подозира, че той вече не й е гражданин? Гледахме го. Тогава кого впечатлява вече обстоятелството, че Караганева била имала трудови правоотношения с друг работодател, а пропуснала да го декларирала. Имала, е и? Логично е също така тя да е вършела на своя глава безобразни неща в ДКК. Еднолични решения, уволнения, назначение на оръжейни търговци с непозволен достъп до секретите на компанията...Леле! Подозирам, че изчегъртаните служители от ГЕРБ в регулаторите сигурно вече си късат ризите си от завист.

Звездите от Продължаваме промяната имат абсолютен принос в брандирането на нахалството, шмекерството и непукизма като актуалните политически добродетели на политическия пазар. След Петков летвата е вдигната толкова нависоко, че храбреци да я прескочат не се виждат.
Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид