Американски изтребители F-22 са прихванали в нощта срещу четвъртък два руски патрулни самолета в Ил-38 край Аляска, съобщава The Voice of America като се позовава на съобщение на Командването на въздушно-космическата отбрана на Северна Америка (NORAD).
"Изтребители F-22 на NORAD при поддръжка от самолет KC-135 Stratotanker са прихванали два руски патрулни самолета Ил-38, навлезли в опознавателната зона на противовъздушната отбрана на Аляска", са казва в съобщението на NORAD.
Припомняме, че по-рано този месец американски изтребители F-22 два пъти прихващаха руски бомбардировачи в района на Алуска.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Atlantic Council: Крим се превръща в огромен личен позор за Путин
Ударите по полуострова поставят под съмнение най-голямата военна победа на руския диктатор.
The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души
В изследването се посочва, че Русия е понесла по-тежките загуби. От февруари 2022 г., когато започна пълномащабното нахлуване в Украйна, убити или ранени са около 1,4 милиона руски военнослужещи
Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави
Бившият ръководител на Пентагона подчертава, че най-важната помощ от страна на САЩ е продължаването на доставките на оръжие за Украйна