30 Януари, 2026

Бенет: Израел има моралното задължение да спре страданията в Украйна

Бенет: Израел има моралното задължение да спре страданията в Украйна

Нафтали Бенет

Израел има моралното задължение да се опита да сложи край на човешките страдания при войната в Украйна. Това каза премиерът Нафтали Бенет в началото на правителственото заседание днес.

Вчера Бенет посети Москва, а след това и Берлин. Снощи той имаше телефонен разговор с украинския президент Владимир Зеленски.

Досега Бенет не се е присъединил към международното осъждане на руската инвазия в Украйна, която започна на 24 февруари. Той многократно подчертава силните връзки, които обединяват Израел с Москва и Киев.

Поради тази близост с двете воюващи страни Израел предложи да посредничи, а предложението беше подкрепено и от украински официални лица.

Вчера Бенет се срещна с руския президент Владимир Путин за "около три часа" в Москва. Това бе и първото посещение в Русия на чуждестранен лидер след началото на руската инвазия в Украйна.

Разговорът с Путин бе обсъден и по телефона с украинския президент Володимир Зеленски. Накрая израелският премиер замина за Берлин, за да се срещне с канцлера Олаф Шолц. Бенет е религиозен евреин, който не извършва официална работа в събота - почивен ден на евреите, освен при извънредни обстоятелства. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Украйна разби руски радар Nebo-SVU за 100 млн. долара в Луганска област

Украйна разби руски радар Nebo-SVU за 100 млн. долара в Луганска област

1Л119 Небо-СВУ е радарна система, използвана за подпомагане на противовъздушната отбрана на сухопътните руски войски. Системата се отличава със силна устойчивост на заглушаване и способност за откриване на слабо забележими самолети на разстояния до около 100 км.

Част от сицилийски град е на ръба на пропаст, свлачище всеки момент ще погълне къщи

Част от сицилийски град е на ръба на пропаст, свлачище всеки момент ще погълне къщи

Повече от 1500 души са евакуирани, като по-голяма част от тях вероятно няма да може да се върнат по домовете си, съобщават властите

Македонските превозвачи спряха блокадата на граничните пунктове

Македонските превозвачи спряха блокадата на граничните пунктове

Европейската комисия е решила да разработи нова визова стратегия, която се очаква да реши проблема с правилото за пребиваване „90 дни в 180-дневен период“ на професионалните шофьори