16 Юли, 2026

Британското Министерство на отбраната: Руските медии бяха изненадани от бунта на "Вагнер"

Британското Министерство на отбраната: Руските медии бяха изненадани от бунта на "Вагнер"


Руските медии почти със сигурност са били изненадани от бунта на „Вагнер“ миналия месец и не са били подготвени как да го отразят, съобщи британското Министерство на отбраната.

Одобрените от руската държава медии отговориха на бунта на групата "Вагнер" на 24 юни на три етапа, заявиха от министерството, където смятат, че те първоначално са били изненадани от бунта и не са били подготвени за отразяването му, а Руската телевизия е запазила обичайната си програма.

След като бунтът приключи, руските държавни медии да се опитали да "коригират" твърденията, че силите за сигурност са били пасивни. По-късно те са популяризирали версията, че президентът Владимир Путин е триумфирал, като е осуетил бунта, като същевременно е избягвал кръвопролития, и се е стремял да обедини страната зад президента. Чак седмица по-късно държавата започна да омаловажава значението на ръководителя на "Вагнер" Евгени Пригожин и бунта, като същевременно го очерни, се казва в сводката на разузнаването.

Телеграм-каналите, сързани с „Вагнер“, също са мълчали вероятно поради държавна намеса, докато в същото време Владимир Путин е предприел необичайно важни обществени ангажименти, за да демонстрира сила, допълват британските военни.
Сподели:
Британският премиер в оставка Стармър е в Киев за среща със Зеленски

Британският премиер в оставка Стармър е в Киев за среща със Зеленски

Официално Стармър ще се оттегли от поста си идния понеделник и това е едно от последните му посещения зад граница

Русия твърди: Главният инженер на АЕЦ "Запорожие" е загинал след удар на дрон

Русия твърди: Главният инженер на АЕЦ "Запорожие" е загинал след удар на дрон

Според руските власти дронът е поразил автомобила на Яковлев между промишлената площадка на централата и град Енергодар, който се намира под руски контрол

Украйна предлага Игор Клименко да стане министър на отбраната

Украйна предлага Игор Клименко да стане министър на отбраната

Володимир Зеленски се срещна с депутатите от своята партия преди насроченото за четвъртък (16 юли) гласуване в Народното събрание за промените в правителството

Коментари (0)