Европейският съюз ще прекрати споразумението за облекчаване на визовия режим с Русия. Това общо решение на блока съобщи унгарският външен министър Петер Сиярто, цитиран от Лента.ру.
Премахването на опростения режим ще означава промяна в процедурата за кандидатстване за визи. Руснаците, които искат да пътуват в ЕС, вече ще трябва да събират повече документи. Освен това ще бъде удължен срокът за разглеждане на заявленията, а цената за подаване на такова заявление ще се увеличи от 35 на 80 евро.
По-рано върховният представител на ЕС по външните работи и политиката на сигурност Жозеп Борел изрази съмнение, че предложението за забрана на издаването на визи на руснаци ще получи единодушна подкрепа в ЕС. Според него тази идея няма да бъде одобрена от външните министри на ЕС.
Още от Свят
Саратовската рафинерия в Русия спря работа след украинските удари с дронове
Поразена е инсталация за първична преработка KDU-6 с капацитет 20 000 метрични тона на денонощие - единствената такава инсталация в рафинерията
Тръмп: Испания се реваншира напълно, ангажира се със значително плащане
Освен това турския президент Ердоган е благодарил на Испания за ангажимента ѝ в сферата на отбраната, включващ ракетни системи "Пейтриът"
Зеленски: Договорихме със САЩ на политическо ниво лицензи за производство на "Пейтриът", остават техническите детайли
Освен това Украйна ще получи през следващите дни от САЩ критично важни ракети прехващачи "Пейтриът"