След 47-годишно членство, Великобритания е първата държава, която казва сбогом на ЕС.
"Безспорно това е един исторически момент. Една от първите държави, които са се присъединили към ЕС, първа го напуска. Днес имаше колеги, които плакаха, имаше и такива, които отвориха шампанско. Убеден съм, че негативните последици ще бъдат по-големи за Великобритания, отколкото за ЕС", заяви Андрей Новаков, български евродепутат от ЕНП/ГЕРБ.
По думите му дори сега британците са разделени.
"Не бих казал, че всичко трудно е минало, и това, което предстои няма да бъде леко. Българските граждани ще имат абсолютна равна защита с останалите граждани", добави той.
"Левите сили или лейбъристите във Великобритания са убедени, че ще дойде момент, в който ще се върнат отново в Брюксел", смята Петър Витанов, евродепутат ПЕС/БСП, който се съгласи с оценката на Новаков, че оттук нататък щетите за Великобритания ще са повече отколкото за Европа.
Още от Свят
NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си
Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"
Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?
Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо
37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради
"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски