Свят
Генералният секретар на ООН: СЗО се нуждае от подкрепа в този критичен момент в борбата срещу COVID-19
Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш призова всички държави да подкрепят организацията и по-специално Световната здравна организация в борбата срещу пандемията на коронавируса .
По-рано Държавният департамент на САЩ обяви, че страната ще напусне СЗО през юли 2021 г. Говорителят на Държавния департамент Морган Ортагъс заяви, че СЗО се е провалила не само по време на пандемията на COVID-19, но и в други извънредни ситуации в продължение на десетилетия, не е провела реформи, включително не демонстрирайки „независимост от китайската комунистическа партия“.
"Призовавам всички държави-членки да се подкрепят взаимно, както и да подкрепят системата на ООН за справяне с предизвикателствата на нашето време, включително справянето с настоящата здравна криза. Ясно заявих, че СЗО се нуждае от подкрепата на държавите-членки в този критичен момент в борбата срещу COVID-19 ", каза Гутериш в интервю за РИА Новости.
На 11 март Световната здравна организация обяви избухването на новата коронавирусна инфекция COVID-19 за пандемия. Според последните данни на СЗО в света са установени над 28,9 милиона случая на инфекция, над 922 хиляди души са починали, припомня БГНЕС.
Още от Свят
FT, Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия
Според източниците на изданието, непредсказуемостта на американския президент е накарала Русия да загуби вяра в Тръмп
Рубио: Нито една държава няма право да налага такси за преминаване през Ормузкия проток
"Смятам, че всички държави в региона ще се съгласят с нас“
Срив в доверието към Тръмп по света, германците го поставят наравно с Путин
Самите американци обаче гледат по-различно на ролята на страната си - 57% смятат, че САЩ допринасят за мира и стабилността в света