Пресекретарят на президента на Русия Дмитрий Песков заяви, че международно разследоване на убийството на Бориса Немцова на територията на Русия е невъзможно, защото с това могат да се занимават само следствените органи, съобщава Радио "Свобода".
Министерството на външните работи на Русия пък отказа да предостави на ОССЕ материалите от разследването на убийството като се позава на държавна тайна.
В навечерието на сесията на Парламентарната асамблия на ОССЕ във Виена беше представен специален доклад за убийството на Немцов.
В него се анализират хода на официалното руско следствие и делото, в него се съдържа и директна препоръка към страните от ЕС да въведат персонални санкции спрямо хората, отговорни за убийството на Немцов.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)