15 Август, 2026

Лидери на 6 страни от ЕС: Трябва по-добра подготовка за бъдещи пандемии

Лидери на 6 страни от ЕС: Трябва по-добра подготовка за бъдещи пандемии


Лидерите на шест страни от ЕС - Белгия, Дания, Германия, Испания, Франция и Полша заявиха, че е необходимо да се подобри подготвеността на Европа за противодействие на бъдещи пандемии, съобщава БТА, като се позовава на пресслужбата на испанския министерски съвет.

Председателят на правителството на Испания заедно с президента на Франция, канцлера на Германия и премиерите на Белгия, Дания и Полша отправиха писмо до председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, в което подчертават необходимостта Европа да подобри своята подготвеност за бъдещи пандемии, се казва в съобщението на испанското правителство.

В съвместното писмо лидерите на шестте държави членки констатират, че коронавирусът е отнел значително количество човешки животи и е довел до безпрецедентен икономически спад.

Настоящата ситуация повдига въпроса за готовността на Европа за пандемии и подчертава необходимостта от общ европейски подход, така че ЕС и неговите членове да са по-добре подготвени за повторна епидемия от вируса и за бъдещи пандемични кризи, се казва в общото писмо.
Сподели:
NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

NYT: Путин е определил целта на Москва през 2026 г. - разпад на НАТО и ЕС отвътре

Той се е насочил към Молдова! Русия я вижда като плацдарм за действия срещу Украйна и ЕС

Зеленски: Украйна блокира руския юг

Зеленски: Украйна блокира руския юг

По време на заседание на Щаба на върховния главнокомандващ са били определени допълнителни мерки за укрепване на направленията към Славянск и Константиновка, съобщи той във вечерното си обръщение.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Киев с документ за Тръмп: Русия няма да превземе Донбас преди 2028 г.

Според украинската оценка Москва не може да завземе тези територии със сила в обозримо бъдеще, освен ако Украйна не бъде принудена да се откаже доброволно от тях

Коментари (0)