Лидерите на държавите от Европейския съюз се събират днес на ключова среща в Брюксел.
България е представена от премиера Николай Денков.
В писмо до тях президентът на ЕС Шарл Мишел е подчертал необходимостта да бъде променен дългогодишният бюджет на Блока, който е в сила до 2027 година.
Сред другите теми са отпускането на военна помощ за Украйна, като се налага да се адаптират поръчките и да се направят нови, което щяло да засили европейската отбранителна промишленост.
Лидерите ще обсъдят и ситуацията в Близкия изток, както предотвратяване на бъдеща ескалация на напрежението в района на Черноморието.
Още от Свят
САЩ готвят нова ядрена стратегия за защита на съюзниците от Китай и Русия
В нея се оспорва установеният от десетилетия подход на САЩ към ядрените оръжия
Ген. Замир: Израелската армия ще продължи да действа изпреварващо в ивицата Газа
“Израелската армия ще продължи да действа проактивно и в съответствие с установения принцип: във всички ситуации да защитаваме селищата и жителите и да пазим тяхната сигурност"
В Москва погребаха генерал при засилена секретност - вероятно близък на ген. Чайко, който беше обект на атентат
Почетен караул, носещ знамето на руските Въздушно-космически сили, е съпровождал церемонията, но на гроба е имало знаме на Сухопътните войски