22 Декември, 2025

Медици съдят болница - задължават ги да се ваксинират

Медици съдят болница - задължават ги да се ваксинират

Група от 117 здравни работници в болница в Тексас заведоха дело в щатски съд срещу заповед на работодателя си за задължителна ваксинация срещу Covid-19 на целия персонал, предаде Ройтерс, позовавайки се на статия във в. „Вашингтон пост“.

Служителите в Хюстънската методистка болница посочват в иска си, че изискването за задължителна имунизация нарушава Нюрнбергския кодекс, създаден след Втората световна война, за да не допуска експерименти върху хора без съгласието им, посочва изданието.

Служителите казват още, че болницата им е отправила ултиматум – или ваксинация, или губят работата си, което пък нарушава щатския закон. И искат съдът да забрани лечебното заведение да уволнява неваксинирани служители, съобщава БНР.

Проучване в САЩ все пак показва, че мнозинството работодатели не искат да изискват ваксинация на работниците. Едва 9% от над 700 работодатели са заявили, че обмислят подобна стъпка. 
Сподели:

Коментари (0)

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

Нова Зеландия сключи споразумение за свободна търговия с Индия

„Това уникално споразумение, което се сключва веднъж в поколение, създава възможности, каквито новозеландските износители никога не са имали в Индия“, подчерта новозеландският министър на търговията и инвестициите

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

В Москва се взриви автомобил с руски генерал

Ройтерс съобщи, че руски генерал е бил убит, като колата му е взривена в Москва в понеделник, по данни на руската разследваща комисия

 Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Албания за срещата на върха ЕС-Западни Балкани: Страната да отвори всички преговорни глави

Премиерът обяви важността на отварянето на преговорните глави, като призова Европейската комисия и лидерите на държавите членки да спазват споразумението за завършване на преговорите до 2027 г.