1 Юни, 2026

На 15 октомври САЩ ще обявяват отпадането на визите за румънците

На 15 октомври САЩ ще обявяват отпадането на визите за румънците

Властите в Съединените щати ще обявят на 15 октомври решение за премахване на визите за румънските граждани, което ще влезе в сила от следващата година, заявиха правителствени източници за телевизия Диджи 24 (Digi24), предаде БТА.

Телевизията напомня, че румънското правителство стартира неотдавна кампанията "Да квалифицираме Румъния", която има за цел да помогне за включването на Румъния в програмата за безвизови пътувания в САЩ за срок до 90 дни "Visa Waiver".

В представянето на кампанията на 18 юли премиерът Марчел Чолаку призова румънците, които имат какъвто и да е тип валидна американска виза или са имали виза, която е изтекла преди най-много четири години, да кандидатстват за подновяване на визата тип B1 или B2 с цел да се намали процентът на отказаните визи за САЩ - условие за включване на страната в програма "Visa Waiver".

"Съществува огромна възможност, валидна само до 30 септември. Ето защо се обръщам към всички румънски граждани, които имат валидни визи В1 или В2, и към тези, които са имали такава виза, да подадат заявление за подновяване на визата. Така ще постигнем процент на отказите от максимум 3 процента и съм убеден, че като мобилизираме възможно най-много румънци в тази кампания, догодина ще пътуваме до САЩ без визи", заяви тогава Чолаку.
Сподели:
Компания с лични връзки  с Тръмп печели договори за над 1 млрд. долара за газопровод през Балканите

Компания с лични връзки с Тръмп печели договори за над 1 млрд. долара за газопровод през Балканите

Местният представител на AAFS в Сараево е Амер Бекан - едър мъж на средна възраст, представящ се като „инвеститор и предприемач с обширен опит

Истерия в Кремъл: Украйна съсипа всичко, не се отказва...

Истерия в Кремъл: Украйна съсипа всичко, не се отказва...

Подкрепата на европейските държави допълнително засилва „ината на Киев“, смята помощника на кремълския диктатор Юрий Ушаков

The New York Times: Тръмп е пред дилема - кой да е негов приемник

The New York Times: Тръмп е пред дилема - кой да е негов приемник

Според журналисти, в частни разговори със съветници и съюзници, президентът на САЩ редовно повдига въпроса за своя наследник, но е раздвоен между двама кандидати

Коментари (0)