6 Април, 2026

Най-малко 65 души загинали при пожар във влак в Пакистан

Най-малко 65 души загинали при пожар във влак в Пакистан

Най-малко 65 души загинаха тази сутрин при пожара, избухнал в пътнически влак в Най-малко 65 души загинаха тази сутрин при пожара, избухнал в пътнически влак в Пакистан, заяви за Франс прес Ясмин Рашид, която оглавява здравните власти в централната провинция Пенджаб.

По думите ѝ има и над 40 ранени, които се извозват до болници от региона. До момента са разпознати останките само на 18 от загиналите пътници, съобщи БТА.

Според ДПА влакът бил на път от Карачи за Лахор, когато се подпалил. Причина за пожара била газова бутилка, която пътници качили във влака, за да си приготвят закуска, но тя експлодирала.

Най-малко три вагона били обхванати от пламъци и хората започнали да скачат в движение. Започнало е разследване как се е озовала в композицията газовата бутилка, тъй като качването на подобни предмети във влакове е забранено.

Железопътните инциденти не са рядкост в Пакистан, наследил от британските колониални власти развита жп мрежа. Зле поддържана обаче, днес тя е съсипана от десетилетия корупция, неадекватно ръководство и недостиг на инвестиции
Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа