30 Март, 2026

Обиски в офисите на Държавния секретариат на Ватикана

Обиски в офисите на Държавния секретариат на Ватикана

Полицията на Ватикана извърши обиски в офисите на Държавния секретариат на Светия престол и в Службата за финансова информация, като изнесе оттам документи и електронни устройства. Това е станало в рамките на разследване по подозрения за финансови машинации, се казва в официално съобщение на Ватикана, цитирано от Ройтерс и Асошиейтед прес. 

Смята се, че в тези две институции за първи път се извършва полицейски обиск, при който са били издирвани доказателства за предполагаеми финансови престъпления.

В съобщението не се дават подробности. Отбелязва се само, че извършената операция е резултат от оплаквания, подадени през лятото от Банката на Ватиката и от Службата на главния одитор по повод "финансови операции, извършвани през определен период от време". 

Според високопоставен ватикански източник, цитиран от Ройтерс, обиските са свързани със сделки с недвижими имоти. 
Сподели:

Коментари (0)

Хутите заплашват да блокират "Портата на сълзите“ - жизненоважен корабен маршрут

Хутите заплашват да блокират "Портата на сълзите“ - жизненоважен корабен маршрут

Ако и двата маршрута за превоз на черното злато бъдат блокирани, въздействието ще се разпростре далеч отвъд региона, засягайки веригите за доставки, енергийните пазари и разходите за доставка по целия свят

Милиарди без ефект: НАТО се въоръжава хаотично и губи бойна ефективност

Милиарди без ефект: НАТО се въоръжава хаотично и губи бойна ефективност

Разнобоят в поръчките и липсата на координация между съюзниците оскъпяват въоръжаването и затрудняват съвместните военни операции, поставяйки под въпрос сигурността на неговите членки

Тръмп: Режимът на аятолясите е мъртъв, на път сме да установим контрол над о.Харг

Тръмп: Режимът на аятолясите е мъртъв, на път сме да установим контрол над о.Харг

Една от целите на американския президент е да сложат ръка върху петрола на Иран