"Унгария казва "да" на транзита и "не" на вноса на украинско зърно и възнамерява да следва тази политика и след изтичането на забраната на Европейската комисия (15 септември)". Това е обявил премиерът на Унгария Виктор Орбан след срещата на страните от Вишеградската четворка (Полша, Словакия, Унгария и Чехия), цитира "Интерфакс-Украйна ".
"Ние споделяме страховете, породени в нашите страни от зърното, идващо от Украйна. Ние сме за това зърното от Украйна да излезе извън Европа, но сме против това зърно да остане тук, например в Унгария, и да унищожи целия унгарски пазар за доставки на зърно “, е посочил Орбан в изявление за медиите след срещата на премиерите на Вишеградската четворка в Братислава (Словакия).
"Затова "да“ на транзита, "не“ на вноса и ние, както и досега, смятаме, че тази забрана трябва да се запази от средата на септември“, е допълнил той.
Още от Свят
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация
Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин
„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"
Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират
Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи