Опозиционният политик и лидер на "Нова Русия" Никита Исаев, директор на Института за актуална икономики е починал във влака Тамбов-Москва при все още неизяснени обстоятелства.
41-годишният Исаев е починал малко след като самият той е публикувал във "Фейсбук" своя снимка във влака със съобщението, че се връща от командировка в Тамбов.
Според информацията, Исаев най-вероятно е починал от сърдечен проблем.
Никита Исаев е кандидат на юридическите науки, заемал е престижни длъжности в руската администрация. През 2011 година напуска държавната работа, а от 2017 година е лидер на обществено-политическото движение "Нова Русия".
Исаев е един от сериозните критици на Владимир Путин и неговата политика, мнозина от хората, които са го познавали отблизо се съмняват, че това е истинската причина за смъртта му, като се позовават както на възрастта му, така и на факта, че той активно е спортувал и е бил в отлична физическа форма.
Още от Свят
Петролът Brent скочи рязко след ново напрежение в Близкия изток
Ислямската република предприе нови атаки срещу ключови съоръжения във военновъздушните бази Неватим и Тел Ноф в Израел като ответна реакция на ударите по няколко ирански града по-рано на 8 юни
Старт на преговорите в Кайро за напредъка по крехкото примирие в Газа
В срещите са ангажирани посредниците Египет, Катар и Турция, както и представители на редица палестински организации. Целта е да бъде даден тласък на преговорите по втория етап от споразумението за прекратяване на огъня.
Кая Калас: Въпреки руския натиск, Армения се насочва към европейско бъдеще
"Разбира се, ние се опитваме да им помагаме колкото е възможно повече, особено по отношение на бъдещите реформи", посочи върховният представител на Европейския съюз по външната политика