5 Декември, 2025

Полша ще запази ембаргото върху украинското зърно до края на годината

Полша ще запази ембаргото върху украинското зърно до края на годината



Полша ще запази ембаргото върху украинското зърно до края на годината, обяви министърПолша ще запази ембаргото върху украинското зърно до края на годината, обяви министър

Полша ще запази ембаргото върху вноса на украинско зърно до края на годината, обяви министърът на развитието Валдемар Буда, цитиран от Ройтерс.

"Няма да отменим нашите мерки, докато подобни не бъдат въведени на европейско равнище. Времето работи за нас. Ще държим на нашите мерки до стабилизирането на ситуацията", каза Буда пред частното радио "Зет".

На въпрос дали ембаргото ще бъде вдигнато в края на юни, той отговори, че това е "абсолютно невъзможно" и че в Полша забраната със сигурност ще остане в сила до края на годината.

Министрите на селското стопанство на страните членки на ЕС вчера не успяха да постигнат споразумение по въпроса. Европейската комисия миналата седмица предложи спешни мерки по отношение на пшеницата, царевицата, слънчогледа и олиото, които тепърва трябва да бъдат обсъждани.
Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично