18 Февруари, 2026

Полското правителство обвини Русия за мащабни кибератаки

Полското правителство обвини Русия за мащабни кибератаки

На закрито заседание полският Сейм ще обсъди последната кибератака срещу правителството и правителствени структури, съобщи говорителят на правителството Петр Мюлер.

Премиерът Матеуш Моравецки е поискал закритото заседание, за да може правителството да информира да кибератаките, като депутатите ще бъдат запознати със секретна информация.

"В последно време сме обект на безпрецедентни кибератаки.

Припомняме, че на 9 юни началникът на кабинета на полския премиер Михал Дворчик заяви, че атаките са организирани от Русия.

Превод: Faktor.bg

 
Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен