20 Май, 2026

Правителството на Молдова подаде оставка, причините не се посочват

Правителството на Молдова подаде оставка, причините не се посочват

Наталия Гаврилица

Вчера Службата за информация и сигурност на Молдова обвини Русия, че дестабилизира страната

Правителството на Молдова току що е подало оставка, съобщава ВВС, причините не се посочват.

След подадената от премиера Наталия Гаврилица оставка, президентът Мая Санду ще проведе консултации с парламентарно представените партии.

Наталия Гаврилица е на премиерския пост от август 2021 година и заяви, че последните година и половина страната е в условията на непрекъсната криза, както и даде да се разбере, че правителството и не среща подкрепа сред населението.

Буквално часове преди оставката тя се върна от Брюксел, където са били обсъждани текущата икономическа ситуация в Молдова и перспективите на страната за членство в ЕС.

Припомняме, че вчера Службата за информация и сигурност на Молдова обвини Русия, че дестабилизира страната.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Силяновска шокира дипломатите на Европа  в Любляна с нападки срещу ЕС и България

Силяновска шокира дипломатите на Европа в Любляна с нападки срещу ЕС и България

Европейските дипломатически представители видяха в поведението на Силяновкса нежелание на властта в Скопие да поеме по пътя към ЕС, като изпълни условието за начало на преговорите  - включването на българите в конституцията

Мерц приветства споразумението на ЕС за търговската сделка със Съединените щати

Мерц приветства споразумението на ЕС за търговската сделка със Съединените щати

В публикация в X лидерът на най-голямата икономика в Европа коментира, че споразумението означава „по-голяма сигурност и стабилност за нашите предприятия“

Тръмп иска хъб за дронове на покрива на Белия дом - върху балната зала

Тръмп иска хъб за дронове на покрива на Белия дом - върху балната зала