24 Юни, 2026

Продължават руските удари по редица украински градове

Продължават руските удари по редица украински градове.

Кореспондент на ВВС в Одеса съобщи, че малко преди полунощ са били чути четири силни експлозии. По-късно станало ясно, че украинската отбранителна система сваля руски ракети, които са били изстреляни от разположени близо до бреговете военни кораби.

Досега официално няма десант на територията на крайбрежния град.

Русия твърди, че винаги когато е бил обявен коридор за мирното население, тя е спирала огъня. Не така обаче стоят нещата според нея от украинска страна. Според Москва Украйна сама обстрелвала своите граждани.

Междувременно, Москва обяви снощи, че ще въведе прекратяване на огъня по места в няколко украински града от 09.00 ч. българско време, за да позволи евакуацията на цивилни, идващи от Киев, Суми, Харков, Чернигов и Мариупол. Досегашните хуманитарни коридори се провалиха, като и двете страни се обвиняваха взаимно за това.

Русия излезе с нов вариант - обяви едностранно шест маршрута за евакуация. Украйна обаче отказа, тъй като тези коридори водят в Беларус и Русия.

Без резултат завърши и поредният кръг от преговори между Москва и Киев. Двете делегации са се договорили да се срещнат за нов кръг днес.

Сподели:
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна

„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"

ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз

ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз

„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"

Коментари (0)