В очите на руските власти Алексей Навални е инструмент на Запада, който използва опозиционера, за да дестабилизира Русия. Така може да се резюмира позицията на президента Владимир Путин на срещата му с главните редактори на медии, която беше излъчена по държавната телевизия "Русия 24" след като в медиите изтече информация за нея, съобщава Le Figaro .
В частност, главният редактор на радио "Ехото на Москва" съобщи, че "никой не се осмели да го (Путин-бел. ред.) прекъсва", докато той развивал тезите си за Навални и протестите.
"Нашите опоненти или потенциални противници винаги са се опирали на много амбициозни хора, жадуващи за власт и винаги са ги използвали", заявил Путин.
Според него, протестите в защита на арестувания Навални се организират и "подхранват" от Запада в "контекста на пандемията от коронавирус".
"Този фигурант (Владимир Путин продължава да не произнася публично името на опозиционера) го използват точно сега, когато във всички държави по света възникват натрупано раздразнение, недоволство, включително и към условията за живот, към нивото на доходите", смята Путин.
По думите му, това се прави защото Русия става все по-силна.
"Колкото по-силна е Русия, толкова по-силно е противодействието", коментирал той.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)