6 Декември, 2025

Радан Кънев: Нужна е единна политика на правителството по кризите, не плаващи мнозинства

Радан Кънев: Нужна е единна политика на правителството по кризите, не плаващи мнозинства

Българският интерес е войната в Украйна да спре

Националният интерес на България е войната в Украйна да приключи, агресорът да бъде върнат най-малкото в границите от преди 24 февруари. Начините за това са два –  войната да стане финансово невъзможна за Кремъл и да се подпомага нападнатата страна. Такава позиция изрази пред БНТ евродепутатът Радан Кънев.

Той подчерта, че украинската армия е показала, че дори с малко оръжие може да устои на агресора. За месец в Украйна руската армия е загубила личен състав колкото за 10 години в Афганистан.  

Евродепутатът подчерта, че докато има руски войски в Украйна цените на енергията ще растат.  

Той е категоричен, че правителството трябва да изработи национална политика по кризисните теми и да престане да излъчва разнопосочни сигнали. По въпроса за изпращането на оръжие на Украйна също трябва да има единна политика на правителството.

Кънев подчерта, че по тази тема имат правомощия да говорят премиерът, министърът на отбраната и външният министър, а не отделните партии.

Той не смята, че трябва да се търсят плаващи мнозинства по различни проблеми.

Партиите се държат като че ли са в предизборна кампания, въпреки че се води война“, констатира той.  

„В България плаващите мнозинства са заложник на мафията, трябва да има ясна политика на мнозинството, на правителството.“ – посочи евродепутатът.

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.