6 Декември, 2025

Русия е опитала да провали Олимпийските игри 2020 г.

Русия е опитала да провали Олимпийските игри 2020 г.

Британски и американски официални назоваха подразделение на руското военно разузнаване, което е извършвало кибератаки с цел провал на Олимпиадата.

В заключение, публикувано на Министерството на правосъдието на САЩ се казва, че шестима офицери от подразделението са изиграли ключова роля в опитите за провал на Олимпийските игри през 2018 година в Южна Корея, както и във френските избори през 2017 година.

"ФБР неоднократно е предупреждавало, че Русия е сериозен киберпротивник", заяви заместник-директорът на ФБР Дейвид Боудич, цитиран от Reuters.

Британски официални лица заявиха, че хакери са провеждали операции против Игрите 2020 година.

"Действията на ГРУ против Олимпийските и Паралимпийските игри са цинични и безразсъдни. Ние ги осъждаме по най-решителен начин", заяви министърът на външните работи на Великобритания Доминик Рааб.

Русия беше отстранена от игрите през 2020 година заради поредица от допингови скандали.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.