2 Май, 2026

Русия забрани достъп на представител на черногорското МВР заради дадено политическо убежище

Русия забрани достъп на представител на черногорското МВР заради дадено политическо убежище

Русия забрани достъпа до своя територия на държавния секретар на МВР на Черна гора Зоран Милянич в отговор на това, че Прищина е предоставила политическо убежище на бившия директор на компанията АСТ Телман Исмаилов.

На 2 февруари в посолството на Черна гора в Русия е изпратена нота от МВнР на Русия за забраната за влизане на територията на РФ на държавния секретар Зоран Милянич", съобщава на сайта на МВнР.

Исмаилов беше задържан на 1 октомври миналата година в Подгорица, на основание на ордер издаден от Русия.

В същия ден Исмаилов иска от черногорските власти политическо убежище и го получава на 22 октомври.

В Русия той е обвинен в убийството на двама души, както и за незаконен трафик на оръжия.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Русия национализира  805 компании, най-тлъстите отиват в хора на Путин

Русия национализира 805 компании, най-тлъстите отиват в хора на Путин

През 2025 г. имущество на стойност над 4 трилиона рубли е прехвърлено на държавата след искове от прокурори, обяви на заседание

Туск предупреди за „разпад на НАТО“ след решението на САЩ да изтеглят войските си от Германия

Туск предупреди за „разпад на НАТО“ след решението на САЩ да изтеглят войските си от Германия

"Всички ние трябва да направим всичко необходимо, за да спрем тази пагубна тенденция“, подчерта той

Мохамед Халаф: Израел не е гълъб на мира, но не може да направи това

Мохамед Халаф: Израел не е гълъб на мира, но не може да направи това

"Извинете също така, че не е вярно, че Израел е враг,  нашият първи враг е Иран и не мисля, че можете да промените това убеждение и да манипулирате съзнанието чрез разпространяването на тази измислица", пише той