18 Февруари, 2026

Руска медия: Независимо, че страната членува в НАТО, Радев се асоциира с просъветска България

Руска медия: Независимо, че страната членува в НАТО, Радев се асоциира с просъветска България

Румен Радев и Владимир Путин

Според медията, протестите защитават президента Радев от атаките на премиера Борисов, за истинските аргументи за исканата оставка не се споменава нищо

Руската регионална медиа https://octagon.media/  твърди, че протестите в България са инспирирани от Запада, който иска "да разчисти" властите на Балканите.

Според медията, протестите защитават президента Радев от атаките на премиера Борисов, за истинските аргументи за исканата оставка не се споменава нищо.

"Радев се ползва с огромен авторитет сред българите: той не е кандидат на криминалните кръгове, а идва от военния елит. Бившият летец, участник в Организацията на Варшавския договор, има репутацията на човек, чиято офицерска дума струва скъпо. Независимо, че страната членува в НАТО, Радев се асоциира с просъветска България", коментира авторът.

Като доказателство за "мафиозността на властта" "Октагон" привежда твърдението, че "лидерите на Балканските страни контактуват на официално ниво с Борисов, а не с Радев.

"Протестите показват, че кризата на властта на Балканите е отдавнашна, а ЕС, Русия и САЩ вече подбират нужните им кандидати, за да поставят начело "свои хора", прогнозира медията.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Foreign Affairs: Армията на САЩ трябва да се учи от ВСУ още сега

Авторите подчертават, че досега не е имало война с толкова широко и ефективно използване на спътници, автономни системи, изкуствен интелект и друго търговски достъпно оборудване.

 Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

Зеленски: Украинският народ ще отхвърли мирно споразумение, което предвижда едностранно изтегляне на Украйна от Донбас

„Русия трябва да изтегли своите войски на същото разстояние – това са условията за изтегляне на ВСУ", заяви той

 "Логистични затруднения" отложиха  явяване на Мадуро пред съда

"Логистични затруднения" отложиха явяване на Мадуро пред съда

При първата си поява в съда на 5 януари, два дни след задържането му при военна операция на САЩ във Венецуела, 63-годишният бивши диктатор заяви, че е невинен