8 Юли, 2026

Ще има добри новини за Украйна на срещата на върха на НАТО

Ще има добри новини за Украйна на срещата на върха на НАТО

Добри новини за Украйна по въпроса за доставката на повече системи за противовъздушна отбрана се очакват на срещата на върха на НАТО в американската столица Вашингтон следващата седмица, заяви днес високопоставен служител на Държавния департамент на САЩ, цитиран от Ройтерс.

"Надяваме се да можем да повдигнем този въпрос на срещата на върха и да обявим новини за противовъздушната отбрана", заявява за агенцията служителят, пожелал анонимност.

"Чули сте, че украинците искат да получат още системи "Пейтриът" или подобни системи. И аз мисля, че ще имаме още добри новини за тях по тази линия", добавя анонимният събеседник на Ройтерс, без да разкрива повече подробности.

Представители на Украйна настояват от месеци насам за доставки от съюзниците си на още системи за ПВО, за да отблъскват честите нападения на руските сили с ракети и дронове.  Срещата на върха на НАТО ще се проведе от 9 до 11 юли, като е предвидено в рамките ѝ тържествено да бъде отбелязана 75-ата годишнина от създаването на алианса.
Сподели:
САЩ нанесоха серия удари по Иран

САЩ нанесоха серия удари по Иран

Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Коментари (0)