Руският президент Владимир Путин обяви, че Русия обмисля промяна в ядрената си доктрина. Според нея, Москва може да използва оръжия от такъв вид в отговор на ядрена атака или в случай на нападение с конвенционално оръжие, което представлява заплаха за Русия.
От началото на войната в Украйна, военни анализатори се застъпват за това Русия да намали прага си на търпимост по отношение на използването на ядрено оръжие. Пред журналисти във Виетнам, руският президент обяви, че не изключва възможността страната му да започне да снабдява Северна Корея с високоточни оръжия.
Малко по-рано в Пхенян Ким Чен Ун и Путин подписаха договорка, според която страните могат да си окажат незабавна военна подкрепа, в случай, че една от тях бъде нападната.
Свят
След визитата на Путин на Изток: Русия обмисля промяна в ядрената си доктрина
Автор: Илиана Славова
Ким Чен Ун и Владимир Путин, архив


Коментари (0)