7 Декември, 2025

Словакия гони трима "дипломати" от руското посолство

Словакия гони трима "дипломати" от руското посолство

Словакия екстрадира трима служители на посолството на Русия, съобщи представител на словашкото министерство на външните работи, цитиран от Радио "Свобода".

Имената на руснаците не се съобщават.

По данни на местните медии, те са заподозрени, че работят за руското разузнаване под дипломатическо прикритие и извършването на престъпление на територията на друга държава.

Руските "дипломати" трябва да напуснат страната най-късно на 13 август.

По-конкретно, тримата са заподозрени в съучастие в убийството през миналата година в Германия на чеченския полеви командир Зелимхан Хангошвили. С тяхна помощ, убиецът с фалшива самоличност на Роман Давидов, е получил виза в консулството на Словакия в Санкт-Петербурги така е влязъл на територията на ЕС.

Държавният департамент приветства решението на словашките власти.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Разкрита е причината за срива на Cloudflare

Техническият директор на Integrity360 Ричард Форд смята, че инцидентът е резултат от „промяна в базата данни, направена по време на планирана поддръжка, която леко е излязла от контрол“, претоварвайки системите.

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.