6 Декември, 2025

СС на ООН осъди призива на Ердоган за създаване на две държави в Кипър

СС на ООН осъди призива на Ердоган за създаване на две държави в Кипър


Съветът за сигурност на ООН осъжда призива на турския президент Реджеп Тайп Ердоган за създаване на две държави в Кипър и опити за ново отваряне на прочистения от кипърци гърци курорт Вароша, предаде Франс прес.

Според дипломати по-късно днес Съветът за Сигурност ще приеме резолюция, в която се призовава за справедливо уреждане на кипърския въпрос и създаване на обединен Кипър на базата на бизонална федерация.
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.