9 Април, 2026

Тайфур Хюсеин: През следващите месеци Ердоган ще показва повече моркова, отколкото тоягата

Тайфур Хюсеин: През следващите месеци Ердоган ще показва повече моркова, отколкото тоягата

Тайфур Хюсеин

"Ердоган ще се опита да обедини всички слоеве в турското общество около неговото управление. Не трябва да се забравя, че той е машина за печелене на избори. Той ще направи всичко възможно, за да спечели изборите, решаващи за неговото политическо бъдеще като президент и за тези около него, които през последните години го подкрепят. В противен случай може да се очаква крах на управляващите в Турция и много съдебни дела", каза пред БНР журналистът Тайфур Хюсеин във връзка с предстоящото събитие - турският президент Реджеп Тайип Ердоган ще представи днес визията си "Векът на Турция", съдържаща програмата и целите на неговата Партия на справедливостта и развитието (ПСР) за втория век на републиката.

Република Турция ще навърши догодина сто години от основаването си, като през последните двайсет от тях държавата е ръководена от партията на Ердоган. Визията за следващия век от съществуването на републиката ще бъде представена на церемония в Анкара, като единственият оратор в програмата ще бъде президентът. На проявата са поканени да присъстват спортисти, хора на изкуството, представители на религиозни общности и организации на гражданското общество, членове на политически партии, журналисти, съобщава БТА. В речта си Ердоган ще отправи призив за консолидиране около идеята за създаване на "голяма и силна Турция", без оглед на различията във вярванията, разбиранията, етноса, езика, пола, религията. 

Според журналиста играта на турския президент ще бъде да показва повече моркова, отколкото тоягата.

"Изборите догодина са 2 в 1 - президентски и парламентарни. В Турция външната политика се използва за вътрешни цели, вътрешната - за външни. Сближаването с Русия се представя като голям успех. Тиражира се новината за тежка зима за Европа заради отношенията с Русия, за разлика от тези на Турция с Русия. Нещата се променят, когато Ердоган спечели изборите. Гласът на опозицията не се чува", допълни Хюсеин

Сподели:

Коментари (0)

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

Царят е гол или грандиозният провал на Тръмп в Иран

„Поставихме един нестабилен, нарцистичен луд начело на страната ни"

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Зеленски отговори остро за скандала около „Дружба“: Не искам Русия да печели от каквото и да било

Той също така отбеляза, че обемите петрол, транспортирани по този маршрут, не оказват съществено влияние върху световните цени

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Иран ще пропуска през Ормузкия проток не повече от 15 кораба дневно

Според руската агенция ТАСС, това е в съгласие със сключеното примирие със САЩ