Това лято е най-горещото в северното полукълбо, откакто се правят измервания, констатираха учени от Националното управление на САЩ за океаните и атмосферата.
В техния доклад, цитиран от ДПА, се казва, че за планетата като цяло периодът от юни до август е бил втори по горещина, след жаркото лято на 2016-а, за 140-те години, в които се събира информация за температурите.
Температурата на световния океан е достигнала най-високата регистрирана досега стойност за август, посочват учените.
Докладът е публикуван седмица преди срещата на върха в Обединените нации в Ню Йорк, където промените в климата ще бъдат една от важните точки в дневния ред на държавните лидери.
Фактор
В техния доклад, цитиран от ДПА, се казва, че за планетата като цяло периодът от юни до август е бил втори по горещина, след жаркото лято на 2016-а, за 140-те години, в които се събира информация за температурите.
Температурата на световния океан е достигнала най-високата регистрирана досега стойност за август, посочват учените.
Докладът е публикуван седмица преди срещата на върха в Обединените нации в Ню Йорк, където промените в климата ще бъдат една от важните точки в дневния ред на държавните лидери.
Още от Свят
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация
Мадяр: Диктатурите рухват внезапно, падането на Крим е краят на Путин
„Крим ще събори Москва – това е психологическата точка на пречупване"
Пожар на гръцкия остров Сирос, властите инструктираха жителите на застрашен район да се евакуират
Хората са насочени към столицата на острова Ермуполи