Грузинската медия Mtavari Arkhi я нарича "личната армия на Путин"
В Грузия е регистрирана руската частна военна компания Moran Security Group. Юридически тя е частна охранителна фирма, но всъщност е военно компания, съобщава Mtavari Arkhi.
Ръководител на "филиала на чуждестранната компания" в Грузия е записан роденият в Русия Леван Чарквиани, но на адреса, на който е регистрирана фирмата се намира частен дом, а собственикът и не разполага с никаква информация за компанията или нейния управител.
Генерален директор на Moran Security Group, която грузинската медия Mtavari Arkhi нарича "лична армия на Путин", е Алексей Бадиков, а съставът и е от бивши военнослужещи от подразделенията със специално предназначения от руското МО и вътрешни войски.
Леване Чарквиани е завършил Каспийското висше военно-морско училище, живял е в Латвия.
През 2013 година е арестуван в Русия за шпионаж в полза на НАТО. Чарквиани признал вината си, но скоро бил освободен. През 2017 пристига в Грузия, получава гражданство, но на адреса, където е регистриран никой не е чувал за него.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Доналд Тръмп с нова атака срещу Мелони: „Нужна е ограничителна заповед”
Мелони все още не е коментирала, но лидерът на италианската центристка партия „Действие“ Карло Календа определи Тръмп като „жалък, дребен хулиган“
Целият Крим остана без ток
В окупирания Севастопол токът е бил прекъснат още през нощта срещу 6 юли след атака на украинските военни
Изпепелени са 4600 хектара във Франция: ЕС изпраща самолети за гасене
Най-засегнати са Източните Пиренеи, там пожарът все още не е овладян, въпреки усилията на 700 пожарникари. Само за денонощие са изпепелени 4600 хектара растителност. Двама души са тежко ранени.