15 Януари, 2026

В Либия са загинали над 100 руски наемници от ЧВК "Вагнер"

В Либия са загинали над 100 руски наемници от ЧВК "Вагнер"

Бойците от "Вагнер" са загинали в боевете в края на март, когато правителствените войски с помощ от Турция завзеха военната база на подкрепяния от Кремъл маршал Халифа Хафтар

"В края на март в Либия са загинали най-малко 100 руски наемници от частната военна компания "Вагнер", съобщава руския вербовчик Михаил Полинков, с "Хрусталик" ("Кристалчето").

Полинков съобщава, цитиран от Replyua.net, че на телата на загиналите по време на военни действия е имало идентификационни плочки на "Вагнер".

Загиналите не са имали никакви лични документи.

По думите му, бойците от "Вагнер" са загинали в боевете в края на март, когато правителствените войски с помощ от Турция завзеха военната база на подкрепяния от Кремъл маршал Халифа Хафтар. В базата бяха разположени и бойците от "Вагнер".

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Украйна осуети опит на руснаците за пробив на границата при Харкивска област

Украйна осуети опит на руснаците за пробив на границата при Харкивска област

„Руската пехота беше подложена на комплексна атака с всички налични оръжия. В резултат на това бяха ликвидирани 21 окупатори, а други 11 бяха ранени.“

Латвия: Рисковете от руска намеса в изборите за Сейм растат

Латвия: Рисковете от руска намеса в изборите за Сейм растат

През есента латвийците ще гласуват за новия състав на Сейма. „Намесата в изборите няма да започне ден или три месеца преди изборите; ще се търсят възможности сега, вече ги търсят.“

Балистична ракета порази пристанищна инфраструктура в района на Одеса

Балистична ракета порази пристанищна инфраструктура в района на Одеса

Нанесени са щети на граждански товарен кораб под флага на Малта, пострадал е член на екипажа. В резултат на удара срещу кей с контейнери е избухнал пожар.