18 Декември, 2025

Зеленски: нямаме планове за атаки на цели в Русия

Зеленски: нямаме планове за атаки на цели в Русия

Володемир Зеленски

Украйна няма планове да атакува цели в Русия, каза президентът Володимир Зеленски в Берлин, след като получи огромен нов пакет от военна помощ преди очакваната контраофанзива. „Ние не атакуваме руска територия“, каза Зеленски пред репортери в Берлин. "Нямаме нито време, нито сили да го направим и нямаме останали оръжия, с които да го направим. Подготвяме контраатака за деокупация на незаконно завоюваните територии", добави той.

Зеленски призова Германия да осигури получаването на бойни самолети от Запада, тъй като планира контранастъпление срещу инвазията на Русия. По време на посещение в Берлин Зеленски каза, че ще обсъди въпроса с канцлера Олаф Шолц, добавяйки, че „това не е лесен въпрос“. „В момента работим върху създаването на коалиция от бойни самолети... Днес ще призова германската страна да подкрепи Украйна в тази коалиция“, каза той. /БГНЕС, АФП
Сподели:

Коментари (0)

СБУ унищожи руска техника за стотици милиони долари на летище „Белбек“

СБУ унищожи руска техника за стотици милиони долари на летище „Белбек“

Поразен е самолет МиГ-31 с пълен боен комплект (ориентировъчна цена – $30-50 млн. в зависимост от окомплектовката и въоръжението)

Тони Блеър и Джейми Даймън: ЕС трябва да се реформира, за да не се обезсмисли

Тони Блеър и Джейми Даймън: ЕС трябва да се реформира, за да не се обезсмисли

Европа трябва да се интегрира повече и да даде приоритет на отбраната и икономическия растеж. „Ако тя не може да се изправи сама срещу Русия, тя още по-малко ще може да се справи със систематичната конкуренция от страна на САЩ или Китай.“

Легионът "Свобода на Русия": Скоро ще тръгнем към Москва, путинската власт ще бъде пометена

Легионът "Свобода на Русия": Скоро ще тръгнем към Москва, путинската власт ще бъде пометена

"Нашата воля е да не признаем кървавия диктатор за президент на Русия. Ще направим всичко, за да се премести от Ново-Огарьово в „Полярния вълк“. Знаем как там се отнасят към хората", заяви помощник -командирът на легиона.