26 Февруари, 2026

Зеленски с план "Б", ако бъде убит

Зеленски с план "Б", ако бъде убит

Володимир Зеленски

Украинският президент Володимир Зеленски има План "Б" в случай на неговото убийство. Това съобщи самият той по време на реч пред форума в Давос.

"Според нашето законодателство има кой да управлява страната. Украйна е парламентарно-президентска република. Бяхме подготвени и разделени, аз, премиерът и шефът на парламента. Разбрахме, че ако има някаква загуба, ще сме готови за този процес. Разделихме Министерския съвет на две части, за да може страната да бъде защитена дори и при най-лош сценарий“.

Зеленски два пъти беше попитан дали има план за реакция в случай, че един от опитите на руснаците (а според разузнаването са били много) да убият президента, успее.

"Толкова усилия, хората похарчиха енергията и парите си ... Готов съм да им помогна... но всяка сутрин продължавам да се събуждам и съм жив. Отнасям към това философски", каза държавният глава.

Той добави, че подобна заплаха продължава да съществува ежедневно. „Ето, това не е холограма, аз съм жив и наистина говоря с вас“, пошегува се също Зеленски./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

ЕС готви забрана за всички руснаци, воювали срещу Украйна

ЕС готви забрана за всички руснаци, воювали срещу Украйна

Максималният размер на руската мисия в Европейския съюз ще бъде ограничен до 40 души

Сикорски: От войната в Украйна зависи кой да е третият стълб на световния ред - Европа или Русия

Сикорски: От войната в Украйна зависи кой да е третият стълб на световния ред - Европа или Русия

„Международният ред се разклаща до самите си основи“

Сръбският вицепремиер Ивица Дачич е приет спешно в болница, в тежко състояние

Сръбският вицепремиер Ивица Дачич е приет спешно в болница, в тежко състояние

Сръбският вицепремиер и министър на вътрешните работи Ивица Дачич, който снощи бе приет по спешност в болница, е в тежко, но стабилно състояние, съобщиха сръбските медии с позоваване на Клиничния център в Белград