„Главоломно се върнахме към 90-е години. Заплахи за убийства, срутена за 2 дни банка, липсващо правителство и централна банка. И това, според премиера, е "корпоративен шум"... ще пошумят, ще се пострелят, ще се поубият, пък ще кротнат...” Този остър коментар написа на личната си страница във Фейсбук червеният опозиционер Георги Кадиев. Преди дни в знак на протест той напусна парламента и ръководството на БСП.
Кадиев пита директно: „Остава един въпрос: държавата просто така ли ще наблюдава? Все си мисля, че отговорните премиери и министри не стоят отстрани, а предотвратяват кризите. Какво са виновни хилядите хора със сметки в тази банка, че не могат да получат заплати, пенсии, болнични, помощи заради неадекватно поведение на политици?”. Кадиев, който беше и зам. финансов министър посочва, че КТБ освен търговска банка е и довереник на няколко дружества облигационери ( за над 100 млн. лв.), депозитарна институция на договорни фондове, инвестиционен посредник, собственик на управляващо дружество на няколко договорни фондове, публично дружество и емитент на облигации. Обхваща пълната палитра на инвестиционния пазар и регулации.
„Как тогава БНБ ги постави под особен надзор без ПО НИКАКЪВ НАЧИН да го координира с Комисията за финансов надзор? Постави КФН в шах и мат едновременно. Ето ви едно от доказателствата защо, според мен, БНБ и КФН трябва да се слеят”, коментира разнопосочните действия на институциите Георги Кадиев.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас