7 Декември, 2025

​Тити Папазов: Финансов консорциум внася днес план за спасяване на КТБ

​Тити Папазов: Финансов консорциум внася днес план за спасяване на КТБ

Ако главният прокурор махне червената бюлетина за издирването на Цветан Василев, до 24 часа той ще се върне в България и ще спаси банката. Говорил съм с него. Мястото му не е при престъпниците. Това обяви по Нова ТВ Тити Папазов, който от началото на конфликта се обявява в защита на банкера.

Папазов разкри и още една важна новина - днес официално в БНБ, МС и при финансовия министър ще постъпи план за оздравяване на КТБ от създаден нов консорциум. Естествено е, че ще се налеят свежи пари за спасяването на банката, потвърди Папазов. Той заяви, че от самото начало на скандала Цветан Василев е готов да спаси банката, вложителите й служителите и да върне доверието и авторитета си.

Единственият политик който взе адекватно отношение по този казус и изложи ясни позиции това е Бойко Борисов, а другите мълчат. Цацаров сега се занимава с банката, след като помогна за съсипването й. Проява на голяма некомпетентност имаше и в действията на шефа на БНБ Иван Искров. Цветан Василев не е престъпник, той има чест и ще бъде гавра, ако го вкарат в ареста, както иска обвинението. Дайте му шанс да спаси банката, призова Папазов.

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”