29 Март, 2026

А. Джамбазки: Искаме промяна на правилото за "първа граница" спрямо бежанците

А. Джамбазки: Искаме промяна на правилото за "първа граница" спрямо бежанците

Ангел Джамбазки

"Бългапрска национална цел от сто години е да няма граница от Охрид до Черно Море и това може да се осъществи в ЕС. Сърбия трябва да заяви ясно приоритетите си, но властите в Белград хитруват и увъртат, по отношение на правата на българите там. Албания също трябва да извърви своя път", заяви по повод прироитетите на българското еврпопредседателство евродепутатът Ангел Джамбазки.

"Важно е да постави проблемите на държава външна граница на ЕС, която не трябва да носи цялата тежест на спирането на мигрантския поток и да се премахне правилото за "първата граница" в Дъблинския регламент за мигрантите и да се предоговори преразпределението. Важни са миграцията, пакета мобилност и регламента за командированите работници и да се премахне двойния стандарт по отношение на България и Румъния спрямо другите страни от Западна Европа", коментира той.

"Бюджетът на ЕС драстично намалява и финансирането трябва да бъде пренасочено, така че от парите на европейските данъкоплатци да се възползват пак те", каза още Джамбазки.

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.