Двете страни пълнят челните страници с новини за корупция, незаконно присвояване на средства от ЕС и мафиотски структури.
Нито една от двете страни не беше готова за влизане в съюза, то се случи твърде рано, твърде бързо и твърде необмислено.
Страхът, че в противен случай София и Букурещ ще се плъзнат към анархия и така ще превърнат източния заден двор на блока в несигурно място, не трябваше да се превръща в критерий за приемане в ЕС, смята "Ди Велт"
Европа едва успя частично да овладее икономическата криза, и председателят на ЕК Жозе-Мануел Барозу вече започна да говори за присъединяване на нови страни-членки към ЕС от Балканите, коментира още весникът.
Лесно е да се каже това: "В дългосрочен план ние ще присъединим балканските страни, в случай че те отговарят на условията и критериите". Барозу не иска да затвори нито една врата. Това е достойно за уважение, но той не бива да събужда фалшиви надежди у балканските държави.
При положение че еврокризата е само наполовина преодоляна, ЕС все още не бива да мисли за присъединяването на Сърбия, Босна и Херцеговина, Албания и Косово.
И не бива да забравяме, че допреди няколко години на Балканите все още се водеха войни, посочва изданието.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас