През есента ще бъде направено всичко възможно цените на парното да бъдат намалени. Това каза за БНТ председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Иван Иванов. Дали и с колко ще се понижат цените преди следващия отоплителен сезон ще зависи от цените на газа на международните пазари и възможностите за намиране на вътрешни резерви в "Булгаргаз".
Има определени тенденции, които оказват, че тя може и се надявам да бъде намалена. Причините са няколко: първо, определено движение на международните цени на суровия петрол, което през март показа едно спадане. Надявам се, че България ще предоговори с Газпром условията за доставка на природен газ и то в националния интерес на България, което да доведе до известно намаляване. И на трето място, това което беше изтъкнато от Томислав Дончев и Теменужка Петкова, че новото правителство ще се постарае чрез вътрешен одит да намери допълнителни резерви в дружеството "Булгаргаз", които могат да доведат до ново заявление за цени за по-ниски стойности за цената а природния газ, коментира Иванов.
Парното и топлата вода поскъпват между 17.91% и 25.61% в различните градове. Само за "Топлофикация Плевен" то е 37,40 %, поради направени корекции в резултат на невярно подадени от дружеството данни за предишен период. Промяната на цените се дължи на по-високата цена на природния газ. За второто тримесечие на годината бе одобрено увеличение от 29,64%, поискано от "Булгаргаз" ЕАД.
Още от България
Слави Трифонов: Бойко, недей повече да се явяваш на избори
"Тъжно ми беше, колеги от ГЕРБ, днес да ви гледам. При избора България или Пеевски, вие избрахте Пеевски", написа Кирил Петков.
БСП, МЕЧ и "Възраждане" намериха помежду си повече сходства, отколкото разлики
"Трябва да се преодолеят различията с ПП-ДБ"
Конституционният съд обедини в едно петте дела за касиране на изборите
До 10 януари трябва да е готова специално назначена експертиза