„Това е една групичка, която събира пари от Европейския съюз, издържа се с псевдозелени проекти и по някаква причина не иска да се развива ски туризма у нас“. Това заяви пред БТВ Владимир Каролева по повод вчерашния скандал в столичния „Интерекспо център“. В студиото на телевизията бяха Филип Цанов от „Природата за хората и регионите“ и Любомир Костадинов от WWF-България. Двамата опитаха да дебатират, но в крайна сметка се скараха и Цанов напусна студиото.
„Такива протести има навсякъде по света“, обясни Любомир Костадинов, който вчера беше основен участник в опита за провал на кръглата маса. Той определи реакцията на присъстващите представители на властта като невъздържана. Преди да напусне, Цанов му отговори, че поведението на природозащитниците и саботажът им на дебата за развитието на зимният туризъм у нас е „пубертетско изпълнение“.
„Еколозите си правят такива изпълнения. Но този път имаше страшно много специалисти. Но тези природозащитниците нямат доводи и затова правят детинщини. Млади хора, това ли трябва да бъде поведението. Смятате ли, че е нормално, да влезе една шайка и да направи това. Все пак те си изкарват някакви пари, не са виновни“, обясни Цанов. Владимир Каролев допълни, че според него акцията е била политическа пиар акция на „Зелените“. „Това беше партийно мероприятие. Там беше Андрей Ковачев, бивш кандидат за кмет на София от „Зелените“, каза Каролев.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"