26 Февруари, 2026

Мая Манолова: Годишно 700 000 тона храни се унищожават и изхвърлят

Мая Манолова: Годишно 700 000 тона храни се унищожават и изхвърлят

Мая Манолова

"Има открита набирателна сметка за кампанията "Великден за всеки" на сайта на омбудсмана и на този на Българския червен кръст. Със SMS на номер 1255 също може всеки да подкрепи пенсионерите за празниците",съобщи пред БНТ омбудсманът Мая Манолова.

Тя обясни още, че кампанията може да се подпомогне и с хранителни продукти, които могат да стигнат до нуждаещите се.

"Великден за всеки" е единствената кампания, която привлича вниманието към възрастните хора. Освен към тях съпътстващата кауза ще е да обърнем внимание към унищожаването на храна", каза Манолова.

"700 000 тона храни се унищожават и изхвърлят на годината, сочат проучвания. Половината се унищожава от домакинствата, другото - от производителите и селскостопанската им обработка, затова и "Великден за всеки" започна от училището. Съпътстващата кауза е да обясним на децата, че не бива да се унищожава храна, да не се изхвърля и по този начин да стигнем до българските домакинства, трябва да уважаваме и оползотворяваме храната", коментира тя.

Манолова коментира и казуса "ЧЕЗ" и призова Комисията за енергийно и водно регулиране да провери сделката за продажбата на ЧЕЗ.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

Напрежение в парламента: Депутатите чакат Андрей Гюров, искат справка за US-самолети у нас

Напрежение в парламента: Депутатите чакат Андрей Гюров, искат справка за US-самолети у нас

Народните представители настояват да присъства на изслушването относно ситуацията с намиращите се на летище София американски военни самолети и ескалацията на напрежението в Близкия Изток