27 Май, 2026

Няма да позволим съкращаване на влакове и персонал в БДЖ, заканиха се синдикати

Няма да позволим съкращаване на влакове и персонал в БДЖ, заканиха се  синдикати

Няма да позволим съкращаване на влакове и персонал в БДЖ. Министър Московски не е обсъдил с нас намеренията си в тази посока. Това, което четем в бюджета и което той казва, за съжаление отговаря на истината – това са последствията, ако бъде намалена субсидията с 40 млн. Това заяви Петър Бунев от синдиката на железничарите пред БНР.

Всички парламентарни групи са предупредени. Това няма да го позволим не само ние, но и хората, които ползват услугата на БДЖ. Държавата е длъжна да осигури не само на софиянци и на големите градове нормален транспорт, но и на хората, които са в периферията. Това не е държавническо мислене, смята синдикалистът.

Той обяви, че ако това се случи се започва подготовка за национална стачка и допълни: „Не виждам друго решение, какво може да бъде взето днес, в тази ситуация. Спирането на влаковете за никой не е добре, но ако се наложи, ще го направим. Може да не са само влаковете, може да спрем и други видове транспорт.”

Бунев е категоричен, че намаляването с 220 влака и съкращаването на 2000 служители ще намали разходите със 7 млн., но ние ще се загубят повече от 25 млн. приходи, които се реализират. Не знам накрая какво печелим и какво губим. Няма как да бъде оздравено БДЖ чрез свиване на дейности. Проблемът на БДЖ е ниските скорости, които позволява инфраструктурата” каза той в заключение.

Сподели:
Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Коментари (0)