19 Май, 2026

Oтцепник от Цензурата и дезертьор от ГЕРБ прави партия

Oтцепник от Цензурата и дезертьор от ГЕРБ прави партия

Съпредседателят на парламентарната група на Български демократичен център (БДЦ) и заместник-председател на България без цензура (ББЦ) - Светлин Танчев ще регистрира тази седмица своя формация.

Танчев, който е бивш депутат от ГЕРБ, ще основе най-напред сдружение. Бъдещият председател посочва и технически аргумент за тази стратегия - до местните избори има малко време, в което "доброжелатели" можело да оспорят регистрацията на партията, устава или други детайли около учредяването ѝ. Сдружението на Танчев ще участва във вота наесен, като в общините, където има амбиции ще ползва регистрации на други партии.

Идеята е след местните избори сдружението да се преобразува в партия. Възможно било около нея да се обединят "Гергьовден", ССД (формацията, създадена от Стефан Софиянски, чийто лидер днес е Радослав Кацаров), БДС "Радикали" на Евгений Бакърджиев и други. Партията на Танчев ще е четвъртата в ПГ на БДЦ, наред с БДЦ на д-р Красимира Ковачка и Стефан Кенов, която вече носи името ЛИДЕР, ЗНС на Румен Йончев и ББЦ с единствения останал лоялен към Бареков Мартин Иванов-Данона. Освен това в състава ѝ има и независими депутати.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

Божанов: От ПБ предлагат скандални промени в правилника на НС - ограничават правата на опозицията

"Колеги управляващи, оберете си поне малко авторитарните желания"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

Мерц към Радев: Цяла Европа припява "Бангаранга"

„Чувстваме се поласкани и се радваме, че избрахте Германия за първото си посещение“

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

ДБ намира за правилни мерките на Гълъб Донев - но недостатъчни

"Настояваме бюджетният дефицит да бъде ограничен до 3% още през 2026 г. и да е най-много до 2,5% за 2027 г."