Държавният глава Росен Плевнелиев получи специален подарък за 50-годишния си юбилей – първият учебник по физика на български език.
Уникалното издание от 1869 г., което му бе връчено от неговия екип, е преведено от френски от Йоаким Груев.
Избрахме го заради огромния интерес на държавния глава към корените на българската култура, поясниха от екипа на президента на "Дондуков" 2.

Подобен жест били направили и миналата година, когато му подарили оригинално издание на "Строителите на съвременна България" на Симеон Радев. Вицето Маргарита Попова подарила на своя шеф луксозно издание на "Записки по българските въстания" на Захари Стоянов.
"Това е книга за българския народ, а той е над всичко", каза Попова, която е рожденик днес. Националната гвардейска част се отчела с изображение на първата гвардейска униформа. Огромни букети и кошници с цветя изпълнили цяла стая в президентството.


Коментари (0)