11 Декември, 2025

Путин вини България, че не се противопоставила на ЕК за енергийните проекти

Путин вини България, че не се противопоставила на ЕК за енергийните проекти

"Русия е готова да продължи енергийното сътрудничество с България и да обсъжда всеки проект, който е изгоден". Това е заявил руският президент Владимир Путин в Будапеща. Там той разговаря с унгарския премиер Виктор Орбан. Двамата са обсъждали енергийните доставки за Унгария, която се надяваше да получава синьо гориво по газопровода "Южен поток", предаде Нова телевизия. Унгарският премиер е обявил интереса на страната си за участие в новия проект „Турски поток”. 

„Искам да бъде ясно. Абсолютно деполитизираме въпросите, които са от икономически характер. Готови сме да се върнем към всякакви варианти на маршрута. Нямаме намерение да се обиждаме на същата тази България, на някакви други държави за това, че не намериха навремето мъжество да се противопоставят на решенията на Европейската комисия. Ако са готови да се върнат към този въпрос - ние също сме готови, но имаме нужда от гаранции. Вече не можем и не искаме да отчитаме загуби за непремерени решения", е казал Владимир Путин. В рамките на посещението е договорено изграждането на два нови реактора в атомната електроцентрала "Пакш", предадоха информационните агенции.

Сподели:

Коментари (0)

Фокус: Правителството подава оставка

Фокус: Правителството подава оставка

Информацията е от 3 независими и сигурни източника.

Правителството на Росен Желязков подава оставка?

Правителството на Росен Желязков подава оставка?

Опозицията очаква падането на кабинета и отказва да приеме други компромисни варианти

Халваджията за бозаджията! Радев: Народът ни високо цени призванието на патриарх Даниил да гради единение

Халваджията за бозаджията! Радев: Народът ни високо цени призванието на патриарх Даниил да гради единение

Десетки духовници и миряни взеха молитвено участие в богослужението в столичната митрополитска катедрала "Св. великомъченица Неделя".