Министърът на труда и социалната политика Ивайло Калфин ще посети Търговищка област в понеделник по покана на русофилите в областта. Визитата му ще започне с работна среща със заместник областния управител Йорданка Георгиева, кметовете на общини от областта и ръководителите на структурите на МТСП в Търговище. Целта на срещата е министър Калфин да се запознае отблизо с работата по места, както и да проследи изпълнението на политиките на министерството в региона.
По-късно в качеството си на заместник председател на Политическа партия ”АБВ” Калфин ще участва в пресконференцията, на която ще бъде обявен и кандидатът партията за кмет на община Търговище на предстоящите местни избори.
След това вицепремиерът ще отпътува за Попово, където ще посети новооткрития Център за настаняване от семеен тип и ще се срещне със служителите на Бюро по труда и Социално подпомагане. От 17 часа в Дома на културата ще се проведе среща-разговор с обществеността на град Попово.
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им